„Sveiki! Jūsų eteryje – nauja laida apie gyvenimo margumynus ir gyvenimo džiaugsmą. Apie įdomius ir laimingus žmonės. Tuos, kurie dievina džiazą ir džiazuoja kaip dievai. Kaitri, svaigi, su improvizacijomis ir svingu. Fantastiška, beprotiška, su netikėtais siurprizais šeštadienio vakaro laida „Tas džiazuojantis pasaulis“! Taip laidos motto įvardijo šviesaus atminimo laidos redaktorius, muzikologas Vladislovas Zalatoris (1961–2005)Informaciniai pranešimai: Julija Jačėnaitė - apie džiazą ir viltis | Per TV1 - džiazo karštinė su Julija Jačėnaite | Laidoje „Tas džiazuojantis pasaulis“ - ką išgirdo Gedimino prospekto tyla | „Kauno bigbendas“ tęsia džiazo pamokų maratoną | Laidai „Tas džiazuojantis pasaulis“ jau dveji.

Pradedant pirmąją laidą (TV1 laidas transliavo nuo 2005 m. kovo 19 d. iki 2007 m. gruodžio 29 d.) šią žodžių salvę lydėjo nuo Louis Armstrong laikų visus sužavėjęs hitas Hello, Dolly, o laidos vedėjai Julija Jačėnaitė ir Vytis Smolskas kvietė ne tik pasikalbėti, bet ir drauge pamuzikuoti.

2005 m. birželio 11-osios šeštadienio vakarą Julija ir Vytis, prieš pasakydami iki pasimatymo kitą sezoną, pakvietė visus dar kartą pasimėgauti džiazuojančio pasaulio panorama iš dangoraižio 31-ojo aukšto ir atsigaivinti ypatinguoju džiazo koncentratu... Pagrindinės sudedamosios dalys buvo tai, ką žiūrovai  jau galėjo matyti pirmosiose laidose „Tas džiazuojantis pasaulis“.

2006 m. LRTK ir SRTRF konkurse „Pragiedruliai“ už teletiltą tarp džiazo muzikos kūrėjų-atlikėjų Dainiaus Pulausko (Vilnius) ir Giedriaus Kuprevičiaus (Kaunas) laida „Tas džiazuojantis pasaulis“ apdovanota specialiu prizu „Geriausia 2005 metų kultūros švietimo informacinė laida“. Kūrybinė grupė: Julija Jačėnaitė ir Vytis Smolskas (vedėjai), Vladislovas Zalatoris (redaktorius), Nijolė Jačėnienė (režisierė), Jonas Juozapaitis (montažo režisierius), Rūta Žygienė, Gintaras Gudonis, Lukas Kalvaitis, Paulius Želvys (vaizdo operatoriai), Vidmantas Blažys (garso operatorius), Asta Kaušpėdaitė (dizainerė), Sigutis Jačėnas (prodiuseris).

2006 m. balandžio 20 d. reportažas

2005 m. gegužės 14 d. laidos įrašas

Per trejus metus kūrėjai parengė beveik 100 originalių laidų, kurias iš dalies finansavo Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas. Nuostabu, kad visose laidose galima ne tik pasimėgauti džiazo muzikantų grojimu, bet ir sužinoti jų požiūrį į tai, kas yra džiazas: „Džiazas tai – būsena... improvizacija... nuoširdi, energinga, savita ir universali muzikinė kalba, kurios pagalba žmonės susikalba visame pasaulyje... iš esmės tai – laisvės išraiška... džiazas – tai meilė!“ Klausimas – vienas, o skirtingų atsakymų – begalybė! Daug kartų Grammy apdovanojimams nominuota amerikiečių dainininkė, dainų autorė, muzikantė, aranžuotoja ir pilietinių teisių aktyvistė Nina Simone sakė: „Džiazas yra ne tik muzika, tai – gyvenimo būdas, tai – būties būdas, mąstymo būdas“.
Laidose dalyvavo: Giedrė Kilčiauskienė, Neda Malūnavičiūtė, Justė Sakalytė, Živilė Kazlauskaitė, Kristina Žaldokaitė, Laima Slepkovaitė, Vladimiras Čekasinas, Viačeslavas Ganelinas, Dainius Pulauskas, Giedrius Kuprevičius, Vytautas Labutis, Dainius Labutis, Olegas Molokojedovas, Liudas Mockūnas, Arūnas Navakas, Pranciškus Narušis, Vytis Nivinskas, Janas Maksimovičius, Valerijus Ramoška, Petras Vyšniauskas, Tomas Botyrius, Saulius Šiaučiulis, Artūras Anusauskas, Kęstutis Pavalkis, Vytis Smolskas, Dmitrij Golovanov, Leonidas Šinkarenko, Gediminas Laurinavičius, Arvydas Jofė, Arkadijus Gotesmanas, Pavelas Giunteris, Algirdas Klova, Sigitas Giedraitis, Kauno bigbendas (vad. Romualdas Grabštas), Lithuania Trio, Vilnius Jazz Quartet, kvintetas Riot, gospel choras Sounds in G, kapelija Sutaras (vad. Antanas Fokas), Vilniaus kolegijos studentai, grupės-projektai Lietaus uždanga, Magic Mushrooms, For Free, Saga, REsound ir Birštono, Kauno, Klaipėdos, Vilniaus džiazo festivalių organizatoriai : Zigmas Vileikis, Jonas Jučas, Vytautas Grubliauskas, Antanas Gustys... Džiazo vokalo karalienė Dianne Reeves ir gitaristai Romero Lubambo, Russell Malone (JAV), Eldbjørg Raknes (Norvegija), Helen MacDonad ir London Bridge Band (D. Britanija, Lietuva), Er. J. Orchestra ir fotografas, režisierius Aleksandr Dirdovsky (Ukraina), Philip Hamilton (JAV), Trio X : Joe McPhee, Dominic Duval, Jay Rosen (JAV), Big Four : Max Nagl (Austrija), Steven Bernstein (JAV), Noel Akchote (Prancūzija), Bradley Jones (JAV), David S. Ware Quartet : Matthew Shipp, William Parker, Guillermo Brown (JAV), Mariusz Bogdanowicz trio : Adam Wendt, Piotr Biskupski (Lenkija), Billy Branch & The Sons of Blues (JAV), Bill Evans & Randy Brecker Soul Bop Band (JAV), Nils Landgren (Švedija), Ryoji Hojito (Japonija), Marc Ducret Trio (Prancūzija), Al Di Meola (JAV), Kazutoki Umezu & Hiviya Katan (Japonija), Arturo Sandoval (Kuba, JAV), The Swingle Singers (D. Britanija) ir daugelis kitų.

Lietuvos džiazas seniai nebėra terra incognita džiazo aistruoliams, mūsų džiazo muzikantai – Viačeslavas Ganelinas, Vladimiras Tarasovas, Vladimiras Čekasinas, Petras Vyšniauskas, Vytautas Labutis, Dainius Pulauskas, Liudas Mockūnas ir kiti – žinomi ir vertinami pasaulyje. Šiandieninis Lietuvos džiazas – skambanti pasaulio dalis, įvairialypis, turtingas išraiškos priemonių reiškinys su plačiais stilistiniais horizontais (Jūratė Kučinskaitė, Trumpai apie Lietuvos džiazą).

Balandžio 30-ąją pasaulis švenčia Tarptautinę džiazo dieną, kurią 2011 m. lapkritį paskelbė UNESCO Generalinė konferencija, siekdama puoselėti taiką, kultūrų dialogą ir toleranciją, pagarbą žmogaus orumui, laisvei. 2022-ųjų Džiazo dienos proga VšĮ „Vieno aktoriaus teatras“ pristatė TV laidų „Tas džiazuojantis pasaulis“ skaitmeninį archyvą. 2005–2007 metais rodytose laidose – pokalbiai su Lietuvos ir užsienio džiazo muzikantais, atviros džiazo pamokos, Birštono, Kauno, Klaipėdos, Vilniaus džiazo festivalių ir koncertų apžvalgos, jam session etc.

Interneto platybėse „atgimęs“ suskaitmenintas unikalus 2005 | 2006 | 2007 TV laidų „Tas džiazuojantis pasaulis“ archyvas ir specialus projektas Jazzy Selfie 2022 atspindi, kaip pasikeitė pasaulis, o drauge – ir mūsų požiūris į muziką, kūrybą, žmogaus teises. Laidos taip pat primena išėjusius kūrėjus, jų palikimą ir, tarsi šiltas praeities dvelksmas, pakelia nuotaiką, sugrąžina į XXI a. pradžią, kai džiazuodami jautėmės visagaliai... 

Dėkojame už paramą asociacijoms LATGA ir AGATA, už informacijos sklaidą – dienraščiui „Vakarų ekspresas“. Informaciniai pranešimai: Suskaitmenintas TV laidų archyvas kviečia – pirmyn į praeitį | Improvizacija...universali muzikinė kalba...laisvės išraiška...meilė! Kviečia į pasimatymus.